חרדים תקפו אישה כי "סירבה לעבור מקום למושבים האחוריים באוטובוס"

חמישה חרדים דרשו מהאישה לעבור לספסלים האחוריים באוטובוס מבית שמש לבני-ברק. משסירבה - תקפו אותה וחייל שישב לצדה. כוח משטרה שהוזעק למקום הותקף גם הוא, והחשודים נמלטו. נזק נגרם לצמיגי ניידת המשטרה
(אפרת וייס מתוך ynet יהדות)

2007-10-21

חמישה צעירים חרדים תקפו בצהריים (יום א') אישה חרדית שסירבה לעבור לספסל בסוף האוטובוס בו נסעו. החשודים, שנסעו בקו 497 מבית שמש לבני ברק, תקפו גם חייל שישב לצדה של האישה. גורמים במשטרה אמרו ל-ynet כי הרקע לתקיפה היה טענה ל"חוסר צניעות" של האישה.

כוח משטרה הוזעק למקום, אך הותקף על ידי כמה עשרות חרדים שהגיעו גם לאוטובוס. לא היו נפגעים, אולם נזק נגרם לארבעת צמיגי הניידת. החשודים בתקיפה נמלטו.

כוחות משטרה פתחו בסקירות לאיתור התוקפים, יתר החרדים פוזרו על ידי השוטרים.

לפני כשנה יידו עשרות חרדים אבנים לעבר אוטובוסים של "אגד" במחאה על כך שהם לא היו "למהדרין" (עם הפרדה בין נשים לגברים). נהג אחד נפצע קל ונהג אחר נאלץ לירות באוויר כדי לחלץ את עצמו בשלום מהמתפרעים. הנהג שנפגע טופל על-ידי צוות מד"א.

באותו היום עשרות חרדים חסמו את הכביש לתנועה של אוטובוסים. רכב פיקוח של אגד ואוטובוס שעקפו את החסימה נרגמו באבנים וביצים - נזק נגרם לאחד מכלי הרכב.


1.
הגיע הזמן שקולך יעלה את הנושא על סדר היום
לילך (10/23/2007)
זה לא המקרה הראשון שאישה מוכה ע"י חרדים, בגלל נושא המושבים. בארה"ב בשנות ה - 70 נדמה לי, היתה שביתה של השחורים, בגלל האילוץ של הלבנים להושיב את השחורים בירכתי האוטובוס. הגיע הזמן שקולך יערוך דיון בנושא זה ויעשה מעשה. לא יכול להיות שהחרדים יגרמו לנשים דברים כאלו. אנא עשו משהו
2.
זה האספסוף אשר עלה ממצרים
פנים כעורות ליהדות (10/27/2007)

 
   

קמפוס הר הצופים בבית הלל ירושלים. טל: 02-6720321 פקס: 02-6730595
כתובת למשלוח דואר: ת.ד.10502 ירושלים 9110402

יהדות, שאל את הרב, פרשת שבוע, חגים, נשים